Pytania i odpowiedzi

1. Jak prowadzone są zajęcia?

Każde zajęcia odbywają się według poniższego schematu:

Warm up – rozgrzewka
Aby przygotować ciało do pracy na danym rekwizycie.

Ćwiczenia właściwe
Część główna, czyli to, po co tak naprawdę zapisaliście się na zajęcia w naszej szkole.

Cooldown
Tzw. wyciszenie po treningu oraz ćwiczenia rozciągające.

2. Kiedy zaczyna się i kończy cykl zajęć?

Zajęcia odbywają w podziale na sezony:

 • sezon jesienny: wrzesień – grudzień
 • sezon zimowy: styczeń – marzec
 • sezon wiosenny: kwiecień – czerwiec
 • lato: krótszy grafik warsztatowy
  Uczestnik zapisuje się na kurs w danym sezonie, po którym może kontynuować naukę w kolejnym.

3. Opis poziomów

poziom dzieci (8-12 lat) młodzież i dorośli
0 zajęcia przeznaczone dla dzieci, które do tej pory nie miały styczności z danym rekwizytem zajęcia przeznaczone dla osób które:

 • nie miały styczności z danym rekwizytem
 • do tej pory ćwiczyły głównie w hamaku
 • nie spełniają jeszcze wymagań do kolejnego poziomu
1 zajęcia przeznaczone dla dzieci, które są obeznane z rekwizytem, czują się na nim swobodnie i mają opanowane elementy w tzw. hamakach zajęcia przeznaczone dla osób które:

 • są obeznane z danym rekwizytem
 • mają opanowane figury z tzw. supełków na nogach (pojedynczy oraz podwójny)
2 zajęcia przeznaczone dla dzieci, które potrafią wchodzić na szarfę oraz opanowały elementy w tzw. supełkach na nogach zajęcia przeznaczone dla osób:

 • którym wielokrotne wchodzenie i schodzenie z rekwizytu nie sprawia trudności
 • swobodnie wykonujących hipkey
 • mających za sobą pierwszy spadek
3 zajęcia przeznaczone dla dzieci:

 • którym wielokrotne wchodzenie i schodzenie z rekwizytu nie sprawia trudności
 • swobodnie wykonujących hipkey (dawniej tzw. nożyczki)
 • mają za sobą pierwsze spadki i więcej
zajęcia przeznaczone dla osób:

 • którym wielokrotne wchodzenie i schodzenie z rekwizytu nie sprawia trudności
 • swobodnie wykonujących tzw. hipkey oraz nakrywki
 • mających za sobą bardziej skomplikowane spadki

Uwaga: Prócz nauki nowych elementów, zajęcia mają na celu podniesienie jakości wykonywanych ćwiczeń oraz rozwijanie twórczego podejścia uczestników do danego rekwizytu

4. Jak przygotować się do pierwszych zajęć?

Przed pierwszymi zajęciami należy zapoznać się z regulaminem.
Na zajęcia należy zabrać strój na zmianę – wygodny i dość opinający, najlepiej sprawdzają się leginsy oraz koszulka z rękawkiem tak, aby pachy pozostały zakryte (polecamy body). Ćwiczymy na boso. Na pierwsze zajęcia należy przyjść 15 minut przed ich rozpoczęciem aby na spokojnie się do nich przygotować.

5. Jak zapisać się na zajęcia?

Na zajęcia należy zapisać się poprzez system zapisów internetowych dostępny na stronie internetowej w zakładce grafik
Przy nazwie wybranego  kursu należy kliknąć pole „zapisz się” i wypełnić formularz online. Następnie należy dokonać opłaty i wysłać wszystkie wymagane oświadczenia.

6. Czy mogę dołączyć do grupy, która rozpoczęła już zajęcia?

Tak. Do danej grupy można dołączyć w każdym momencie, jeśli są jeszcze wolne miejsca na liście kursantów.

7. Jak zgłosić nieobecność na zajęciach?

Aby zgłosić nieobecność na zajęciach należy zalogować się na konto ActiveNow i w zakładce „Najbliższe zajęcia” kliknąć guzik „Zgłoś nieobecność”, a następnie kliknąć „Potwierdź”

8. Czy mogę odrobić zgłoszoną nieobecność na swojej grupie?

Zgodnie z regulaminem, jeśli nieobecność zgłoszona jest min.24 godziny przed danymi zajęciami, jest ona możliwa do odrobienia na innych zajęciach o tym samym profilu i poziomie (nie na swojej grupie), w grupie na poziomie niższym oraz w grupie typu „open”.  Nieobecność na zajęciach należy zaznaczyć w systemie zapisów online. Nieobecności odpowiednio zgłoszone można odrobić  maksymalnie 4 razy w ciągu swojego kursu (danego sezonu).

9. Jak można odrobić zajęcia?

Nieobecność kwalifikującą się do odrobienia (tzn. zgłoszoną w systemie 24 h przed rozpoczęciem zajęć), można odrobić na innych zajęciach o tym samym profilu i poziomie, na grupie niższej poziomem oraz na zajęciach typu „open”. Dostępne terminy odrabiania widoczne są w systemie po zalogowaniu na konto ActiveNow. W menu należy wybrać „odrabianie nieobecności” wówczas system poinformuje o dostępnych terminach odrabiania. Po znalezieniu terminu, który nam odpowiada klikamy guzik „zapisz się” przy wybranych zajęciach.

Następnie potwierdzamy dany termin przyciskiem „Tak”.
Po zapisaniu się na zajęcia widnieją one w naszych zaplanowanych zajęciach z informacją, że są to zajęcia odrabiane.

10. W jaki sposób mogę opłacić zajęcia?

Płatności za zajęcia należy dokonać przelewem przed zajęciami w dwóch dostępnych opcjach:

 • Kursy dziecięce: Przelew bankowy – Dane: Fundacja CIRKA
  27 1140 2004 0000 3302 7917 6206
  z dopiskiem w tytule wpłaty „darowizna” +imię i nazwisko
 • Kursy dla młodzieży i dorosłych: Przelew bankowy :
  Magdalena Sztencel Akrobatyka Powietrzna
  15 1140 2004 0000 602 8132 4146
 • lub przez płatności Dotpay – widoczne po zalogowaniu na konto ActiveNow, należy wybrać zakładkę – rozliczenie – pod kwotą do zapłaty znajduje się przycisk – zapłać z Dotpay.
  Nie ma możliwości płacenia kartą ani gotówką w miejscu odbywania się zajęć.
Zrzut ekranu z systemu Active Now

11. Gdzie odbywają się zajęcia?

Szkoła prowadzi zajęcia na terenie Warszawy.
Zajęcia z tańca na kole oraz trapezu statycznego odbywają się w lokalizacji na ul. Zwycięzców 44 (Saska Kępa). Zajęcia z tańca na szarfach odbywają się dwóch lokalizacjach: ul. Zwycięzców 44 (Saska Kępa), ul. Olbrachta 48/56 (Wola).

11. Czy honorujemy karty partnerskie typu MultiSport, FitProfit itp.?

Nie honorujemy żadnych kart partnerskich.

13. Czy rodzice mogą być obecni na zajęciach?

Ze względów bezpieczeństwa, prosimy rodziców o oczekiwanie na swoje dzieci na korytarzu, przed salą gimnastyczną. Z doświadczenia wiemy, że dzieci bardzo rozpraszają się widząc bliskich i nie skupiają się na zadaniu w 100%. Instruktorzy będą informować o tzw. zajęciach otwartych na które zaproszeni będą rodzice, a także o corocznych pokazach, gdzie można będzie zobaczyć czego nasze pociechy nauczyły się na zajęciach.
Uwaga: Obecnie prosimy rodziców o czekanie na dzieci przed szkołą. Związane jest to z zakazem przebywania rodziców na terenie szkół, wprowadzonym w czasie pandemii przez obiekty, na terenie których prowadzimy kursy. Dziękujemy z góry za zrozumienie.

14. Jakie rodzaje karnetów są w ofercie?

W ofercie znajdują się karnety na zajęcia grupowe oraz lekcje indywidualne. Opłata za zajęcia grupowa dotyczy ilości kolejno po sobie następujących zajęć w danym kursie.
W naszym cenniku znajdują się ceny pojedynczych zajęć w zależności od czasu trwania (1h lub 1,5h), a wgrafiku widnieje już łączna i aktualna kwota za dany kurs. Ceny kursów mogą różnić się w zależności od długości pojedynczych zajęć oraz liczby zajęć w danym kursie.

15. Czy można płacić kartą?

Nie posiadamy terminala do płatności kartą. Dostępne formy płatności to przelew oraz płatności internetowe Dotpay (po zalogowaniu na swoje konto ActiveNow).

16. Czy istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach indywidualnych i z jakich technik?

Tak, prowadzimy lekcje indywidualne ze wszystkich technik jakie są w studiu tj. szarfy, koło, trapez.  Aby zapisać się na taki trening, prosimy o zaznaczenie tego w systemie ActiveNow. Skontaktujemy się jak najszybciej w sprawie ustalenia szczegółów. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym kursantem – napisz do nas na biuro@aerialdancestudio.pl a ustalimy szczegóły. Zajęcia mogą być prowadzone z 1 osobą lub 2.
Cennik spotkań indywidualnych znajdziesz tutaj.

17. Czy za karnet można otrzymać fakturę?

Tak, przed dokonaniem płatności należy poinformować nas drogą mailową o potrzebie wystawienia faktury na adres – biuro@aerialdancestudio.pl. Nie ma możliwości wystawienia faktury za już wykorzystane karnety.

18. Co oznacza, że zajęcia są „open”?

Zajęcia o poziomie tzw. „open” skierowane są do wszystkich, nie zależnie od ich poziomu zaawansowania na danym rekwizycie. Dostępne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Instruktor będzie dobierał zadania indywidualnie do osób, które pojawią się na zajęciach.

19. Na czym polega „Open Studio”?

Open Studio to możliwość przećwiczenia rzeczy, które pojawiają się na treningach, budowanie wytrzymałości na rekwizycie czy pracowanie nad rozciągnięciem. Oferujemy przestrzeń i dostęp do rekwizytów na własny trening. W trakcie open studio, instruktor nie prowadzi zajęć, jednak zawsze jest obecny na sali.
Open Studio w lokalizacji na ul. Olbrachta obejmuje taniec na szarfach. W lokalizacji na ul. Zwycięzców: taniec na szarfach, taniec na kole, trapez statyczny.
Przy wcześniejszym ustaleniu możliwe jest również wykorzystanie innego sprzętu należącego do szkoły lub własnego zarówno podwieszanego jak i naziemnego.
Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa, open studio jest wyłącznie formą treningu samodzielnego – nie ma możliwości prowadzenia zajęć na własną rękę w tym czasie.

20. Czy można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach?

Obecnie nie prowadzimy możliwości uczestnictwa w pojedynczych zajęciach na zasadzie tzw. „wejściówek”. Możliwy jest zapis od razu na cały kurs grupowy. Pojedyncze lekcje możliwe są jedynie w przypadku spotkań indywidualnych ( dla 1 osoby lub 2 ).

21. Czy prowadzimy zajęcia po angielsku?

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, jednak nasi instruktorzy posługują się również językiem angielskim w przypadku osób obcojęzycznych.

22. Jakich formalności trzeba dopełnić przed pierwszymi zajęciami?

Przed pierwszymi zajęciami, należy zapisać się poprzez internetowy system zapisów dostępny w grafiku oraz dokonać wpłaty za zajęcia i wypełnić wymagane oświadczenia. W przypadku gdy jest potrzeba, by instruktor przyprowadzał dziecko na zajęcia ze szkolnej świetlicy należy o tym poinformować mailowo i poprosić o przesłanie formularza upoważnienia do odbioru dziecka ze świetlicy.

23. Co zrobić jeśli nie ma miejsc w grupie, do której chcę się zapisać?

Jeśli w grupie, która Cię interesuje nie ma już wolnych miejsc, proponujemy dopisanie do listy rezerwowej. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy na biuro@aerialdancestudio.pl W momencie, gdy pojawi się miejsce w grupie, zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany. Prosimy też o sprawdzanie grafiku, ponieważ w miarę zainteresowania staramy się tworzyć nowe grupy.

24. Jaki jest limit miejsc na zajęciach?

Zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach max. 12 -osobowych. Stan wolnych miejsc jest to zobaczenia w systemie ActiveNow oraz w grafiku.

25. Jak odwołać zajęcia?

Informację o planowanej nieobecności należy przesłać min. 24 h przed rozpoczęciem się danych zajęć poprzez zalogowanie się do swojego konta ActiveNow i wybranie z menu :
– NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA – jeśli odwołujemy najbliższe zajęcia to wybieramy przycisk pod datą – ODWOŁAJ ZAJĘCIA, jeśli jest to odleglejsza data wybieramy – POKAŻ WSZYSTKIE MOJE ZAJĘCIA – i wybieramy właściwą datę.Nieobecność, która zostanie zgłoszona później, nie jest kwalifikowana do odrobienia – opłata za tę lekcję również nie jest zwracana.

26. Od którego roku życia można zacząć ćwiczyć?

W naszej szkole, najmłodsze grupy przeznaczone są dla dzieci od 8 roku życia. Jest to grupa dziecięca 8-12 lat. Kolejna grupa wiekowa to młodzież + dorośli.

27. Co oznaczają statusy dot. dostępności danej grupy?

ZAPISY – ta informacja poprzedzająca nazwę grupy oznacza, zajęcia jeszcze nie ruszyły i zbieramy chętnych aby ją uruchomić.
ZAPISZ SIĘ – kurs już trwa, ale są wolne miejsca i możesz dołączyć.
BRAK MIEJSC – kurs trwa i nie ma wolnych miejsc w grupie.

28. Co zrobić gdy nie znalazłem/znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie ?

W takiej sytuacji, prosimy o wiadomość e-mail na adres: biuro@aerialdancestudio.pl

Zapraszamy też do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych. Znajdziesz tam aktualne informacje z życia szkoły, zdjęcia, filmy i wiele ciekawych informacji.
Fanpage na Facebooku
Konto na Instagramie