Pytania i odpowiedzi

Jak prowadzone są zajęcia?

Każde zajęcia odbywają się według poniższego schematu:

Warm up – rozgrzewka
Aby przygotować ciało do pracy na danym rekwizycie

Ćwiczenia właściwe
To, po co tak naprawdę zapisaliście się na zajęcia w naszej szkole.

Cooldown
Trening kończą ćwiczenia rozciągające

Kiedy zaczyna się i kończy cykl zajęć?

Zajęcia dla dzieci odbywają się od 15.09.2019 do 25.06.2020

Zajęcia dla dorosłych odbywają się od 20.09.2019 do 30.06.2020

Następnie będzie obowiązywać grafik warsztatów letnich

Opis poziomów

poziom dzieci (8-12 lat) młodzież i dorośli
0 zajęcia przeznaczone dla dzieci, które do tej pory nie miały styczności z danym rekwizytem zajęcia przeznaczone dla osób które:

 • nie miały styczności z danym rekwizytem
 • do tej pory ćwiczyły głównie w hamaku
 • nie spełniają jeszcze wymagań do kolejnego poziomu
1 zajęcia przeznaczone dla dzieci, które są obeznane z rekwizytem, czują się na nim swobodnie i mają opanowane elementy w tzw. hamakach zajęcia przeznaczone dla osób które:

 • są obeznane z danym rekwizytem
 • mają opanowane figury z tzw. supełków na nogach (pojedynczy oraz podwójny)
2 zajęcia przeznaczone dla dzieci, które potrafią wchodzić na szarfę oraz opanowały elementy w tzw. supełkach na nogach zajęcia przeznaczone dla osób:

 • którym wielokrotne wchodzenie i schodzenie z rekwizytu nie sprawia trudności
 • swobodnie wykonujących hipkey
 • mających za sobą pierwszy spadek
3 zajęcia przeznaczone dla dzieci:

 • którym wielokrotne wchodzenie i schodzenie z rekwizytu nie sprawia trudności
 • swobodnie wykonujących hipkey (dawniej tzw. nożyczki)
 • mają za sobą pierwsze spadki i więcej
zajęcia przeznaczone dla osób:

 • którym wielokrotne wchodzenie i schodzenie z rekwizytu nie sprawia trudności
 • swobodnie wykonujących tzw. hipkey oraz nakrywki
 • mających za sobą bardziej skomplikowane spadki

Uwaga: Prócz nauki nowych elementów, zajęcia mają na celu podniesienie jakości wykonywanych ćwiczeń oraz rozwijanie twórczego podejścia uczestników do danego rekwizytu

Jak przygotować się do pierwszych zajęć?

Przed pierwszymi zajęciami należy zapoznać się z regulaminem.
Na zajęcia należy zabrać strój na zmianę – wygodny i dość opinający, najlepiej sprawdzają się leginsy oraz koszulka z rękawkiem tak, aby pachy pozostały zakryte (polecamy body). Poza tym, ćwiczymy na bosaka.
Na pierwsze zajęcia należy przyjść 15 minut przed ich rozpoczęciem aby na spokojnie się do nich przygotować.

Jak zapisać się na pierwsze zajęcia?

Na zajęcia należy zapisać się poprzez system zapisów internetowych dostępny na stronie internetowej w zakładce grafik:

Grafik

Aby dokonać zapisu, należy wypełnić wszystkie wymagane pola umieszczone pod kalendarzem zajęć lub kliknąć w wybrane zajęcia w kalendarzu i wypełnić kartę „sign up”, która pojawi się automatycznie.
Funpage –https://www.facebook.com/AerialDanceStudio/

Czy mogę dołączyć do grupy, która rozpoczęła już zajęcia?

Do danej grupy można dołączyć w każdym momencie, jeśli są jeszcze wolne miejsca na liście kursantów.

Czy mogę odrobić zgłoszoną nieobecność na swojej grupie?

Zgodnie z regulaminem, jeśli nieobecność zgłoszona jest min.24 godziny przed danymi zajęciami, jest ona możliwa do odrobienia na innych zajęciach o tym samym profilu (nie na swojej grupie), lub w formie open studio (tyko w przypadku osób pełnoletnich lub za zgodą instruktora prowadzącego). Odrobienie zajęć jest możliwe w 2 miesięcznych cyklach odrabiań, warunkiem koniecznym jest zachowanie ciągłości w karnetach na zajęcia. Nieobecność na zajęciach można zaznaczyć w systemie zapisów online maksymalnie 3 razy w ciągu, z góry określonych dwumiesięcznych okresów tj.: 1 stycznia – 28(29) lutego; 1 marca – 30 kwietnia; 1 maja – 30 czerwca; 1 lipca – 31 sierpnia; 1 września – 31 października; 1 listopada – 31 grudnia. Bez względu na rodzaj karnetu, w przypadku wcześniej zgłoszonej nieobecności – absencję można odrobić wyłącznie w tym samym okresie dwumiesięcznym, w którym została zgłoszona, w ramach OPEN STUDIO (dotyczy tylko młodzieży i dorosłych) lub na zajęciach innej grupy adekwatnej poziomem zaawansowania; pod warunkiem ciągłej kontynuacji kursu.

Jak można odrobić zajęcia?

Nieobecność kwalifikującą się do odrobienia (tzn. zgłoszoną w systemie 24 h przed rozpoczęciem zajęć), można odrobić na innych zajęciach o tym samym profilu, bądź w ramach Open Studio (tylko w przypadku osób pełnoletnich, lub za zgodą instruktora prowadzącego). Dostępne terminy odrabiania widoczne są w systemie po zalogowaniu na konto ActiveNow w menu należy wybrać – odrabianie zajęć – wówczas system poinformuje o dostępnych terminach odrabiania.

Zrzut ekranu z systemu Active Now

W jaki sposób mogę opłacić zajęcia?

Płatności za zajęcia należy dokonać przed zajęciami w dwóch dostępnych opcjach:
Przelew bankowy – Dane:Fundacja CIRKA

27 1140 2004 0000 3302 7917 6206
z dopiskiem w tytule wpłaty „imię i nazwisko, nazwa i termin zajęć”

lub przez płatności Dotpay – widoczne po zalogowaniu na konto ActiveNow, należy wybrać zakładkę – rozliczenie – pod kwotą do zapłaty znajduje się przycisk – zapłać z Dotpay.
Nie ma możliwości płacenia kartą w miejscu odbywania się zajęć.

Zrzut ekranu z systemu Active Now

Gdzie odbywają się zajęcia?

Szkoła prowadzi zajęcia na terenie Warszawy.
Zajęcia z tańca na kole oraz trapezu statycznego odbywają się w lokalizacji na ul. Zwycięzców 44 (Saska Kępa). Zajęcia z tańca na szarfach odbywają się dwóch lokalizacjach: ul. Zwycięzców 44 (Saska Kępa), ul. Olbrachta 48/56 (Wola).

Czy honorujemy karty partnerskie typu MultiSport, FitProfit itp.?

Nie honorujemy żadnych kart partnerskich.

Czy rodzice mogą być obecni na zajęciach?

Ze względów bezpieczeństwa, prosimy rodziców o oczekiwanie na swoje dzieci na korytarzu, przed salą gimnastyczną. Z doświadczenia wiemy, że dzieci bardzo rozpraszają się widząc bliskich i nie skupiają się na zadaniu w 100%. Instruktorzy będą informować o tzw. zajęciach otwartych na które zaproszeni będą rodzice, a także o corocznych pokazach, gdzie można będzie zobaczyć czego nasze pociechy nauczyły się na zajęciach.

Jakie rodzaje karnetów są w ofercie?

W ofercie znajdują się karnety obowiązujące na określoną ilość kolejno po sobie następujących zajęć. Im więcej zajęć w karnecie, tym niższy koszt w przeliczeniu na pojedyncze zajęcia. Aktualna kwota za dany karnet dostępna jest pod zakładką:

karnety i cennik

Karnet Mini – 4 kolejne zajęcia – obowiązuje przez 4 tygodnie
Karnet Pro – 8 kolejnych zajęć – obowiązuje przez 4 tygodnie
Karnet Premium – 12 kolejnych zajęć obowiązuje przez 8 tygodni
Karnet 10 wejść w ramach Open Studio (możliwe do wykorzystania przez 90 dni)

Czy można płacić kartą?

Nie posiadamy terminala do płatności kartą. Dostępne formy płatności to przelew oraz płatności internetowe Dotpay (po zalogowaniu na swoje konto ActiveNow).

Czy istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach indywidualnych i z jakich technik?

Aby zapisać się na zajęcia indywidualne, prosimy o zaznaczenie wyrażenia chęci na owe zajęcia indywidualne w systemie ActiveNow. Skontaktujemy się jak najszybciej w sprawie ustalenia szczegółów współpracy.

Czy za karnet można otrzymać fakturę?

Tak, przed dokonaniem płatności należy poinformować nas drogą mailową o potrzebie wystawienia faktury na adres – biuro@aerialdancestudio.pl. Nie ma możliwości wystawienia faktury za już wykorzystane karnety.

Co oznacza, że zajęcia są „open”?

Zajęcia o poziomie tzw. „open” skierowane są do wszystkich, nie zależnie od ich poziomu zaawansowania na danym rekwizycie. Dostępne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Instruktor będzie dobierał zadania indywidualnie do osób, które pojawią się na zajęciach.

Na czym polega „Open Studio”?

Open Studio to możliwość przećwiczenia rzeczy, które pojawiają się na treningach, budowanie wytrzymałości na rekwizycie czy pracowanie nad rozciągnięciem. Oferujemy przestrzeń i dostęp do rekwizytów na własny trening. W trakcie open studio, instruktor nie prowadzi zajęć, jednak zawsze jest obecny na sali.
Open Studio w lokalizacji na ul. Olbrachta obejmuje taniec na szarfach. W lokalizacji na ul. Zwycięzców: taniec na szarfach, taniec na kole, trapez statyczny.
Przy wcześniejszym ustaleniu możliwe jest również wykorzystanie innego sprzętu należącego do szkoły lub własnego zarówno podwieszanego jak i naziemnego.
Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa, open studio jest wyłącznie formą treningu samodzielnego – nie ma możliwości prowadzenia zajęć na własną rękę w tym czasie.

Czy można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach?

Jeśli chcesz sprawdzić czy dany rekwizyt jest dla Ciebie lub jesteś przejazdem w Warszawie i chciałbyś spróbować swoich sił w powietrznym tańcu – masz możliwość wykupienia pojedynczego wejścia na dane zajęcia.
Koszt pojedynczego wejścia naliczany jest zgodnie z aktualnym cennikiem, znajdującym się w zakładce:

karnety i cennik

Czy prowadzimy zajęcia po angielsku?

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, jednak nasi instruktorzy posługują się również językiem angielskim w przypadku osób obcojęzycznych.

Jakich formalności trzeba dopełnić przed pierwszymi zajęciami?

Przed pierwszymi zajęciami, należy zapisać się poprzez internetowy system zapisów oraz dokonać wpłaty za zajęcia. W przypadku gdy jest potrzeba by instruktor przyprowadzał dziecko na zajęcia ze świetlicy należy o tym poinformować mailowo i poprosić o przesłanie formularza upoważnienia do odbioru dziecka ze świetlicy.

Co jeśli nie ma miejsc w grupie, do której chcę się zapisać?

Jeśli w grupie, która Cię interesuje nie ma już wolnych miejsc, proponujemy dopisanie do listy rezerwowej. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy. W momencie, gdy pojawi się miejsce w grupie, zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany.

Jaki jest limit miejsc na zajęciach?

Limit miejsc jest to zobaczenia w systemie ActiveNow.

Jak odwołać zajęcia?

Informację o planowanej nieobecności należy przesłać min. 24 h przed rozpoczęciem się danych zajęć poprzez zalogowanie się do swojego konta ActiveNow i wybranie z menu :
– NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA – jeśli odwołujemy najbliższe zajęcia to wybieramy przycisk pod datą – ODWOŁAJ ZAJĘCIA, jeśli jest to odleglejsza data wybieramy – POKAŻ WSZYSTKIE MOJE ZAJĘCIA – i wybieramy właściwą datę.Nieobecność, która zostanie zgłoszona później, nie jest kwalifikowana do odrobienia – opłata za tę lekcję również nie jest zwracana.

Od którego roku życia można zacząć ćwiczyć?

W naszej szkole, najmłodsze grupy przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia.

Co oznaczają statusy dot. dostępności danej grupy?

ZAPISY! – ta informacja poprzedzająca nazwę grupy oznacza, zajęcia jeszcze nie ruszyły i zbieramy chętnych aby ją uruchomić.

Nie znalazłem/znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie.

W takiej sytuacji, prosimy o wiadomość email na adres: biuro@aerialdancestudio.pl